Молоді науковці Дніпропетровщини увійшли до трійки лідерів Міжнародного фесту інженерних наук і технологій

У Анастасії Ліщенко – «золото»,  у Ігоря Шибки – «бронза». Вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України увійшли до трійки лідерів Міжнародного фесту інженерних наук і технологій IFEST. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації. 

«Вчергове вихованці Дніпропетровського відділення МАН України підкорили міжнародні змагання. Цього разу увійшли до ТОП-3 фестивалю IFEST. Вітаю молоді таланти із високими досягненнями та сподіваюся, що вони не зупиняться на досягнутому», – зазначив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Полторацький. 

Анастасія Ліщенко, м. Кривий Ріг, виборола перше місце з проєктом «STEGANOLING». Це програма для кодування та декодування секретної інформації. В роботі дівчина використовувала метод лінгвістичної стенографії.

«Наведу простий приклад. У мене є пароль від сторінки в Instagram і я хочу повідомити його подрузі. За допомогою програми я можу «сховати» цю інформацію  в своєму звичайному творі із зарубіжної літератури. А подруга так само – розшифрувати її. Так зловмисники не дізнаються секретні цифри, – пояснила вихованка Дніпропетровського відділення МАН України Анастасія Ліщенко. – Розробку можуть використовувати невеликі компанії для кодування секретної інформації. Мій код дуже пластичний, тож його можна адаптувати під потреби конкретної фірми. Планую надалі вдосконалювати програму». 

Ігор Шибка, м. Дніпро, здобув третє місце завдяки власній розробці – мультипроцесорній комбінованій системі телемеханіки. Її можна встановити на обладнання, яке має електроніку, механізми або двигуни, та керувати ним з будь-якої точки світу.

Міжнародний фест інженерних наук і технологій I-FEST проходив у м. Монастир, що в Тунісі. Через пандемію коронавірусу учасники демонстрували свої винаходи онлайн.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *