логотип КР логотип логотип области

Робота з обдарованою молоддю

obdarovani03

Підсумки І-ІVетапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, інтелектуальних та творчих  конкурсів

у 2014-2015 навчальному році

 

 

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. № 1016 «Про затвердження Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 рр.», міської програми «Обдаровані діти – надія Кривбасу» розроблено програму, згідно з якою одним з пріоритетних напрямків в системі роботи Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 є виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У школі постійно проводиться робота з розвитку творчої обдарованості.

Основними завданнями заходів є:

- визначення основних напрямків роботи з обдарованою молоддю, впровадження інноваційних методів роботи;

- підвищення соціального статусу обдарованої молоді та її наставників;

- виявлення, навчання й виховання обдарованої молоді.

Школа має великий ступінь впливу на інтелектуальний розвиток учнів. Учителі закладу створюють належні умови для заохочення учнів до участі в олімпіадах різного рівня на індивідуальних та факультативних заняттях. Результативність цієї роботи підтверджуються підсумками олімпіад з базових дисциплін, інтелектуальних конкурсів, вступних іспитів до ВНЗ тощо.

Як і минулого навчального року, надано можливість учням КЗОШ № 103 спробувати свої сили на всіх олімпіадах, незважаючи на короткі терміни їх проведення.

Було сформовано склад вчителів та учнів з різних предметів для підготовки до олімпіад різних рівнів.

У шкільних олімпіадах з базових предметів взяли участь учні у кількості 662 учня, що складає 59% від кількості учнів школи.

У районних олімпіадах з базових предметів взяли участь 107 учнів, з яких посіли призові місця 49 учнів. Це на 18 учнів більше, ніж у минулому навчальному році.

Найвищі рейтинги з предметів на районному рівні мають учні з:

-         російської мови та літератури,

-         англійської мови,

-         хімії,

-         фізики,

-         математики,

-         історії,

-         астрономії,

-         програмування,

-         інформаційних технологій,

-         біології,

-         педагогіки та психології,

-         курсу «Людина і світ».

 

Таким чином відповідно до рейтингових показників місця розподілились таким чином,  серед альтернативних шкіл:

 

І-КГ № 95, ІІ- КЗСШ № 4, ІІІ- НТМЛ № 16;

 

 

серед загальноосвітніх шкіл:

 

І –КЗОШ № 103, ІІ-КЗШ№ 26,15, ІІІ-КЗШ№ 75

 

Високий рейтинг участі в районних олімпіадах школа здобула завдяки вчителям-предметникам, учні яких посіли призові місця, це:

Геймур В.А., технічної праці

Афанасьєв С.В., інформатики

Чиканова Н.І., фізики, астрономії

Архіпченко О.І., математики

Приходько Т.М., математики

Зубенко Т.В., російської мови і літератури

Загребельна І.Г., російської мови і літератури

Полієктова Т.В., біології, екології

Юшкіна О.М.,біології

Капустіна Г.В., хімії

Москаленко А.Є., хімії

Чернюк П.В., інформатики

Герасимчик А.А., фізичної культури

Ададімова О.В., англійськоїмови

Шульга Ю. О., інформатики

Січкар Р. І., історії

Афанасьєва О. М., курсу «Людина і Світ», правознавства

Бучинська О. М., практичної психології

Гончарук Т. В., російської мови і літератури

Совпенко С. А., української мови та літератури

Миронова Л. І., української мови та літератури

Мороз І. О., української мови та літератури

Кучерявенко М. Ю., географії

Новікова Л. П., фізики.

 

Головним критерієм якості підготовки учнів до олімпіад є їх виступи на міських інтелектуальних змаганнях, адже якість перемог на районних олімпіадах, як правило, перевіряється на міських.

Найвищі результати на міському рівні серед загальноосвітніх шкіл традиційно мають учні КЗШ № 103 (9 призових місць).

У міських олімпіадах з базових предметів взяли участь 18 учнів, з яких посіли призові місця 9 учнів. Учні показали високу якість знань з таких предметів:

- математики - ( І м.) вчитель: Приходько Т.М.

- російської мови та літератури - (ІІ, ІІІ м.) вчителі: Загребельна І.Г., Зубенко Т.В.

- інформатики (програмування) - (ІІ м.) вчитель Чернюк П.В.

- географії - (ІІІ м.) - вчитель Кучерявенко М.Ю.

- курсу «Людина і світ» – (ІІІ м.)- вчитель Афанасьєва О.М.

- правознавства – (ІІІ м.) - вчитель Афанасьєва О.М.

- фізичної культури – (ІІІ м.) - вчитель Афанасьєва О.М.

- інформаційних технологій - (ІІ м.) вчитель Чернюк П.В.

Як зазначалося, кількість призових місць районних олімпіад збільшилась, але кількість переможців міського рівня зменшилась (11проти 9), що свідчить про зниження якості підготовки учнів та їх конкурентоздатності на міських олімпіадах.

Без сумніву, головним резервом для підготовки учнів до олімпіад є вивчення профільних предметів. Аналізуючи результативність учнів, які навчаються в профільних класах, можна робити висновок як щодо доцільності вибору профілю навчальним закладом, так і рівня його функціонування.

Висока якість викладання профільних предметів повністю підтверджується результатами районних, міських олімпіад учнями КЗОШ № 103 з профільних предметів: інформаційних технологій, англійської мови.

Як бачимо, у повній мірі працює система профільного навчання в КЗШ № 103.

Найвищі результати на міському рівні серед загальноосвітніх шкіл традиційно мають учні КЗШ № 103 ( 9 призових місць), покращили показники учні КЗШ № 26 (4 призових місця), 2 призери-учні КЗШ № 7, по одному призовому місцю вибороли представники КЗШ № 15, 75.

За наслідками участі команд школярів Дзержинського району в міських олімпіадах у першу (призову) трійку потрапили предмети:

-         математика, французька мова, курс «Людина і світ» - І місце;

-         інформатика (програмування) – ІІ місце;

-         астрономія, історія, російська мова та література – ІІІ місце.

Найнижчі показники:

-         з української мови та літератури й хімії – VІ місце;

-         з правознавства – VІІ місце.

На обласні олімпіади були делеговані учні КЗШ № 4, КЗШ № 7, НТМЛ № 16, КЗШ № 26, КГ № 95, КЗОШ № 103.

В обласних  з базових предметів взяли участь 5 учнів, з яких посіли призові місця 2 учні. Учні показали високу якість знань з таких предметів:

-         російська мова та література - ІІ місце, вчитель Загребельна І.Г.;

-         фізична культура – ІІІ місце, вчитель Герасимчик А.А.

 

На виконання Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю, міської програми «Обдаровані діти-надія Кривбасу», відповідно до положень про Малу академію наук України, міський фестиваль «Інтелектуали Криворіжжя», згідно наказом управління освіти і науки виконкому Криворізької ради від 27.09.2013 № 602 «Про організацію науквово-дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.», відділу освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради від 09.10.2013 № 463 «Про організацію науково - дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.» у КЗОШ № 103 були створені належні умови для розвитку і підтримки інтелектуально обдарованих дітей, забезпечено зростання рівня пошукової роботи, експериментальної, науково-дослідницької. Була належним чином організована організаційно-методична та координаційно - методична робота з заступником директора з НВР, керівниками методичних секцій, які курирують питання роботи з обдарованою молоддю по організації та забезпеченні участі учнів в районних інтелектуальних конкурсах, у конкурсах у рамках міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя», всеукраїнських та міжнародних заочних конкурсах, в участі всеукраїнських конкурсах-захистах науково - дослідницьких робіт,  які проводить МАН.

Протягом 2013-2014 н.р. були проведені установчі наради за основними напрямками науково-дослідницької діяльності учнівської молоді КЗОШ № 103, консультаційні наради з питань планування, організації та участі в заходах в рамках міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя».

Залучення учнів КЗОШ № 103 до науково-дослідницької роботи відбувалось на основі діяльності шкільного наукового товариства.  Керівником ШНТ були проведені консультації з питань роботи з документацією, оформлення науково - дослідницьких робіт учнів. Постійно велася робота з обдарованими  дітьми з питань озброєння їх методами пошуку наукової інформації. Класними керівниками, учителями - предметниками урізноманітнювались форми та методи роботи з інтелектуально обдарованими учнями.

Начальний заклад  № 103, де функціонує ШНТ, підготував виставкові матеріали, в яких висвітлили наробки вчителів-наставників обдарованої молоді, та презентували їх на обласному науково-практичному семінарі «Сучасний підхід до організації учнівської науково-дослідницької діяльності в системі партнерської співпраці загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів із Дніпропетровським регіональним відділенням МАН України», що був проведений на базі Криворізького Жовтневого ліцею.

Аналіз участі учнів КЗОШ № 103 у районних інтелектуальних конкурсах в 2013-2014 н.р.  показує, що учні школи виявили високу активність та дали хороші результати: у 9-ти конкурсах взяли участь, кількість переможців-21 (додаток  1). Системно ведеться реалізація планів по залученню учнів до участі в міських конкурсах у КЗОШ № 103 (прогноз -17, фактична участь -11), (додаток 2,3).

Перемоги учнів забезпечені плідною творчою діяльністю вчителів-наставників. Найефективнішою була робота творчих керівників (додаток 4) - вчителів КЗОШ № 103, з них підготували 7 переможців міських конкурсів МАН.

У заочних всеукраїнських і міжнародних конкурсах у 2013-2014 н.р. були найактивнішими учні КГ № 95, КЗСШ № 4, КЗОШ № 103 (у 7-ми конкурсах), що свідчить про кропітку роботу з боку адміністрації навчального закладу щодо розвитку творчої активності учнів (додаток 5).

Разом з тим необхідно приділити більше уваги роз’яснювальній роботі та залученню учнів школи до участі в таких конкурсах, як «Геліантус», «Бобер», «Патріот», «Колосок весняний», «Пазл», « Еврика», «Кришталева сова».

Також учні КЗОШ № 103 мали можливість спробувати свої сили в багатьох інших інтелектуальних заходах (додаток 6), розвинути свої здібності та спробувати свої сили на районних, міських, обласних, всеукраїнських рівнях.

У цілому роботу щодо залучення учнівської молоді школи до науково-дослідницької діяльності в 2013-2014 н.р. проведено на належному організаційному та науково-методичному рівнях.

 

Узагальнені матеріали "Підсумки роботи з обдарованою молоддю у 2011/2012 н. р."

Шкільне наукове товариство Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 Криворізької міської ради Дніпропетровської області засновано у 2000 році.

В зв’язку з тим, що з 2011/2012 навчального року заклад працює як експериментальна пілотна школа обласного підпорядкування, організовано єдиний інформаційний простір області, побудовано інформаційний простір закладу, у 2011 році оновлено Положення про шкільне наукове товариство та Статут. З’явилися нові форми роботи з обдарованими учнями, які базуються на інформаційно – комунікаційних технологіях організовано дистанційне навчання.

З 2011 року змінена структура шкільного наукового товариства. За побажанням батьків обдарованих учнів початкової школи та школи ІІ ступеню, з появою нових інтелектуальних конкурсів (у тому числі он-лайн олімпіад, Інтернет – конкурсів та олімпіад), у структуру шкільного наукового товариства введені нові підрозділи за наступними віковими категоріями:

І модуль – діагностичний (для учнів початкової школи).

ІІ модуль – пропедевтичний (для учнів 5-7 класів).

У зв’язку з розширенням інтересів учнів, з появою стрімкого потоку інформації, у зв’язку з глобалізацією сучасного інформаційного суспільства, у ІІІ модулі змінилися назви секцій, які спрямовані на більш розширені напрямки людської діяльності і які дозволяють проводити дослідницько – пошукову роботу у будь – якій площині функціонування сучасного суспільства:

-         Науково – технічна секція.

-         Природничо – наукова секція.

-         Гуманітарна секція.

-         Інформаційні технології.

У початковій школі за І модулем працює 30 учнів 2-4 класів У середній ланці – 12 учнів, у старшій школі – дійсних членів МАН 14, слухачів – 10.

Загальна діяльність шкільного наукового товариства складається за наступним ланцюжком:

  1. На діагностичному етапі, тобто у І модулі, головною метою діяльності вчителя та учня є визначення здібностей та інтересів, самопізнання, складання характеристики творчої особистості.
  2. На пропедевтичному етапі (ІІ модуль) відпрацьовуються педагогічні засади розвитку творчості учнів: педагогіка співробітництва, педагогіка оптимізму та успіху, проблемне навчання, рефлексивна позиція вчителів і учнів у навчальному процесі, діалог як форма творчої діяльності, евристичні методи навчання, самостійна робота учнів. Створені програми «Біологія та хімія у житті», «Фізика на кухні», «Економіка у гаманці», за якими працюють учні 5-7 класів.
  3. На ІІІ етапі учні навчаються за авторською програмою керівника шкільного наукового товариства Новікової Л. П., проводять дослідження за нахилами і інтересами, навчаються написанню наукових робіт, отримують навички публічного спілкування з різними аудиторіями.

 

 

 

Оставьте свой отзыв