логотип КР логотип логотип области

Робота з обдарованою молоддю

obdarovani03

Назва заходу Термін виконання Відповідальний
1 Вивчення нормативно – правові документи з питань організації науково-дослідницької діяльності учнівської молоді в 2015-2016 н.р.. Вересень-жовтень 2015 року Заступник директора з НВР Миронова Л.І.
2 Участь у конкурсах науково-дослідницьких робіт «Лінгва», «Проба пера», «Юний правознавець», «Юний філолог», «Живана», «Соціс», «Едісони XXІ століття» та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт з комп’ютерних і технічних наук «Інфотехнос-2016» Грудень-січень 2015-2016 н.р. Заступник директора з НВР Миронова Л.І.
3 Керування вимогами Українського державного центру "Мала академія наук України", відповідними рекомендаціями при підготовці та оформленні конкурсних робіт. Протягом року Заступник директора з НВР Миронова Л.І., координатор роботи ШНТ Совпенко С.А.
4 Продовження роботи щодо розширення співпраці з викладачами та науковцями вищих навчальних закладів з метою підвищення якості підготовки учнів школи до обласних і республіканських конкурсів-захистів, фахового рівня педагогів – наукових керівників. Протягом року Заступник директора з НВР Миронова Л.І., координатор роботи ШНТ Совпенко С.А.
5 Координація участь школярів міста (переможців І міського туру) у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Грудень-квітень 2015- 2016 н.р Координатор роботи ШНТ Совпенко С.А.
6 Підготовка та надання заявки на участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Січень 2016 року Координатор роботи ШНТ Совпенко С.А.
7 Контроль підготовки та надання заявок, творчих і науково-дослідницьких робіт учасників міських інтелектуальних конкурсів згідно з датами вказаними в графіку (додаток 2). Протягом року Заступник директора з НВР Миронова Л.І.
8 Забезпечення участі педагогів у міських семінарах – практикумах, консультаціях фахівців з питань підготовки до участі в інтелектуальних заходах різних рівнів. Протягом року Заступник директора з НВР Миронова Л.І.
9 Забезпечення компенсації роботи педпрацівників, задіяних у проведенні відбіркових етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (рецензування, робота в секціях) у позаробочий час та вихідні дні, згідно з чинним законодавством. Грудень - лютий 2015-2016 н.р. Директор школи Кеуш Л.М.
10 Організація відповідної роботи щодо формування психологічної мобільності та стресостійкості, розумових та емоційних перевантажень учнів, залучаючи до неї практичних психологів закладів освіти. Здійснювати просвітницьку діяльність стосовно забезпечення психогігієни педагогічних працівників, залучених до роботи з інтелектуально обдарованою учнівською молоддю міста. Протягом року Шкільний психолог Бучинська О.М.
11 Здійснення координації участі школярів закладу в роботі осінньої та зимової сесій Дніпропетровського регіонального відділення МАН України. Жовтень-січень 2015-2016 н.р. Координатор роботи ШНТ Совпенко С.А.
12 Продовження практики матеріального та морального заохочення дітей, які займаються науково-дослідницькою, експериментальною діяльністю, насамперед переможців конкурсів-захистів МАН, а також педагогічних працівників, учні яких стали переможцями конкурсних заходів міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя -2016». Протягом року Директор школи Кеуш Л.М.
13 Аналіз науково-дослідницької діяльності школярів закладу та її результативність за підсумками навчального року, узагальнення наказом. Травень – червень 2016 рік Заступник директора з НВР Миронова Л.І.

 

 АНАЛІЗ РОБОТИ ШКОЛИ У 2014-2015 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 1. Підсумки Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін

Як і минулого навчального року, надано можливість учням КЗОШ № 103 спробувати свої сили на всіх олімпіадах, незважаючи на короткі терміни їх проведення.

У шкільних олімпіадах з базових предметів взяли участь учні у кількості 703 учні, що складає 62% від кількості учнів школи.

У районних олімпіадах з базових предметів взяли участь 115 учнів, з яких посіли призові місця 35.  Це відмінний результат, адже  дуже скоротилася кількість   дисциплін для участі  в олімпіадах.

Найвищі рейтинги з предметів на районному рівні мають учні з:

 • російської мови та літератури,
 • англійської мови,
 • фізики,
 • математики,
 • історії,
 • програмування

Прошу звернути увагу на найнижчі показники: це-

 • географія та
 • екологія

Прошу звернути увагу на це  вчителів-предметників.

Щодо районних олімпіад серед учнів початкових класів, відмінний результат мають учні, яких готували показали такі вчителі-

Посна Галина Яківна

Герасимчик Ірина Миколіївна

Отже, відповідно до рейтингових показників  серед альтернативних шкіл: І місце вже традиційно належить –КЗОШ № 103.

Високий рейтинг участі в районних олімпіадах школа здобула завдяки вчителям - предметникам, учні яких посіли призові місця з таких предметів, це:

Афанасьєв С.В., інформатики

Чернюк П.В., інформатики

Чиканова Н.І., астрономії, фізики

Таран Л.І., математики

Приходько Т.М., математики

Зубенко Т.В., російської мови і літератури

Гончарук Т. В., російської мови і літератури

Тітаренко Л.М., російської мови і літератури

Полієктова Т.В., біології, екології

Москаленко А.Є., хімії

Ададімова О.В., англійської мови

Пухова Н.А., англійської мови

Січкар Р.І., історії

Мороз І.О., української мови та літератури

Доброгорська С.Г., української мови та літератури

Сабат Л.Д., української мови та літератури

У міських олімпіадах з базових предметів взяли участь 16 учнів, з яких посіли призові місця 9 учнів. Учні показали високу якість знань з таких предметів:

- математики - ( ІІ м.) вчитель: Таран Л.І.

- російської мови та літератури - ( ІІІ м.) вчитель: Гончарук Т.В.

- інформатики (програмування) - (ІІ м., ІІІ м., ІІІ м., ІІІ м.) вчителі Чернюк П.В., Афанасьєв С.В.

- правознавства – (ІІІ м.) - вчитель Доброгорська О.М.

- інформаційних технологій - (ІІІ м.) вчитель Чернюк П.В.

Також висока якість викладання профільних предметів повністю підтверджується результатами районних, міських олімпіад учнями КЗОШ № 103 з   інформаційних технологій та частково підтвердилась з англійської мови.

На обласні олімпіади також були делеговані учні нашої школи.

В обласних олімпіадах  з базових предметів взяли участь 2 учні,  які й посіли призові місця. Школярі показали високу якість знань з таких предметів:

 • правознавства - ІІІ місце, вчитель Доброгорська О.М..;
 • інформатики (програмування) – ІІІ м., вчитель Чернюк П.В.

Брали також участь в інтернет-олямпіадах-

Афанасьєв С.В.

Чернюк П.В.

Левченко Л.О.

Літовко С.І.

 

 1. Підсумки інтелектуальних та творчих  конкурсів  у 2013-2014 навчальному році

Організаційно-методична робота щодо розвитку і підтримки інтелектуально обдарованої учнівської молоді в КЗОШ №103   проводилася за напрямками, які передбачали: - координаційно – методичну та організаційно-масову роботу по забезпеченню участі учнів школи конкурсах різних рівнів.

Протягом 2014-2015 н.р. були проведені  установчі наради за основними напрямками науково-дослідницької діяльності учнівської молоді школи. Залучення учнів до науково-дослідницької роботи відбувалось через функціонування шкільного   наукового товариства «Наше майбутнє».

Результат такої роботи: абсолютне лідерство - у 9-ти районних районних конкурсах  взяли участь представники навчального закладу і показали найкращі результати (23 призових місця). Найбільшу кількість  переможців підготували  вчителі- предметники секції української мови та літератури та секції інформаційних технологій.

Протягом січня-квітня 2015 р. проходив міський  фестиваль «Інтелектуали  Криворіжжя». У  16-ти міських конкурсах спробували свої сили учні закладу та  вибороли ряд призових місць. Готували переможців та учасників міських конкурсів цього фестивалю:

Ададімова Олена Володимирівна.,

Січкар Ріта Іванівна

Лазарєва Христина Сергіївна

Афанасьєв Сергій Володимирович,

Пономарьова Т.В.,

Новікова Лідія Петрівна

Доброгорська Оксана Миколаївна

Совпенко С.А.,

Герасимчик Ірина Миколаївна

Також учні школи брали участь у всеукраїнських та міжнародних заочних конкурсах протягом 2014-2015 н.р. За кропітку роботу з питань організації, активної участі, проведення, розповсюдження матеріалів висловлюється подяка районним координаторам  конкурсів «Пазл» та «Кришталева сова».  -  Жигалкіній Л.М. та Доброгорській О.М.

Лідерами серед учасників поточних позапланових інтелектуальних заходів цього року  стали учні КЗОШ №103. Підготували переможців міського рівня:

Гончарук Т.В.

Полієктова Тамара Василівна

Мороз І.О.

Загребельна І.Г.

Літовко Світлана Іванівна

Посна Галина Яківна

Левченко Лариса Олександрівна

Афанасьєва Майя Федорівна

 

А колеги: Шаталова О.Б., Афанасьєв С.В. - підготували переможців не тільки міського, але й обласного рівнів.

У цілому  роботу щодо залучення учнівської молоді  до науково-дослідницької діяльності в 2014-2015н.р. проведено на належному організаційному та науково-методичному рівнях.

Підсумки І-ІVетапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, інтелектуальних та творчих  конкурсів

у 2014-2015 навчальному році

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. № 1016 «Про затвердження Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 рр.», міської програми «Обдаровані діти – надія Кривбасу» розроблено програму, згідно з якою одним з пріоритетних напрямків в системі роботи Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 є виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей. У школі постійно проводиться робота з розвитку творчої обдарованості.

Основними завданнями заходів є:

- визначення основних напрямків роботи з обдарованою молоддю, впровадження інноваційних методів роботи;

- підвищення соціального статусу обдарованої молоді та її наставників;

- виявлення, навчання й виховання обдарованої молоді.

Школа має великий ступінь впливу на інтелектуальний розвиток учнів. Учителі закладу створюють належні умови для заохочення учнів до участі в олімпіадах різного рівня на індивідуальних та факультативних заняттях. Результативність цієї роботи підтверджуються підсумками олімпіад з базових дисциплін, інтелектуальних конкурсів, вступних іспитів до ВНЗ тощо.

Як і минулого навчального року, надано можливість учням КЗОШ № 103 спробувати свої сили на всіх олімпіадах, незважаючи на короткі терміни їх проведення.

Було сформовано склад вчителів та учнів з різних предметів для підготовки до олімпіад різних рівнів.

У шкільних олімпіадах з базових предметів взяли участь учні у кількості 662 учня, що складає 59% від кількості учнів школи.

У районних олімпіадах з базових предметів взяли участь 107 учнів, з яких посіли призові місця 49 учнів. Це на 18 учнів більше, ніж у минулому навчальному році.

Найвищі рейтинги з предметів на районному рівні мають учні з:

-         російської мови та літератури,

-         англійської мови,

-         хімії,

-         фізики,

-         математики,

-         історії,

-         астрономії,

-         програмування,

-         інформаційних технологій,

-         біології,

-         педагогіки та психології,

-         курсу «Людина і світ».

 

Таким чином відповідно до рейтингових показників місця розподілились таким чином,  серед альтернативних шкіл:

 

І-КГ № 95, ІІ- КЗСШ № 4, ІІІ- НТМЛ № 16;

 

 

серед загальноосвітніх шкіл:

 

І –КЗОШ № 103, ІІ-КЗШ№ 26,15, ІІІ-КЗШ№ 75

 

Високий рейтинг участі в районних олімпіадах школа здобула завдяки вчителям-предметникам, учні яких посіли призові місця, це:

Геймур В.А., технічної праці

Афанасьєв С.В., інформатики

Чиканова Н.І., фізики, астрономії

Архіпченко О.І., математики

Приходько Т.М., математики

Зубенко Т.В., російської мови і літератури

Загребельна І.Г., російської мови і літератури

Полієктова Т.В., біології, екології

Юшкіна О.М.,біології

Капустіна Г.В., хімії

Москаленко А.Є., хімії

Чернюк П.В., інформатики

Герасимчик А.А., фізичної культури

Ададімова О.В., англійськоїмови

Шульга Ю. О., інформатики

Січкар Р. І., історії

Афанасьєва О. М., курсу «Людина і Світ», правознавства

Бучинська О. М., практичної психології

Гончарук Т. В., російської мови і літератури

Совпенко С. А., української мови та літератури

Миронова Л. І., української мови та літератури

Мороз І. О., української мови та літератури

Кучерявенко М. Ю., географії

Новікова Л. П., фізики.

 

Головним критерієм якості підготовки учнів до олімпіад є їх виступи на міських інтелектуальних змаганнях, адже якість перемог на районних олімпіадах, як правило, перевіряється на міських.

Найвищі результати на міському рівні серед загальноосвітніх шкіл традиційно мають учні КЗШ № 103 (9 призових місць).

У міських олімпіадах з базових предметів взяли участь 18 учнів, з яких посіли призові місця 9 учнів. Учні показали високу якість знань з таких предметів:

- математики - ( І м.) вчитель: Приходько Т.М.

- російської мови та літератури - (ІІ, ІІІ м.) вчителі: Загребельна І.Г., Зубенко Т.В.

- інформатики (програмування) - (ІІ м.) вчитель Чернюк П.В.

- географії - (ІІІ м.) - вчитель Кучерявенко М.Ю.

- курсу «Людина і світ» – (ІІІ м.)- вчитель Афанасьєва О.М.

- правознавства – (ІІІ м.) - вчитель Афанасьєва О.М.

- фізичної культури – (ІІІ м.) - вчитель Афанасьєва О.М.

- інформаційних технологій - (ІІ м.) вчитель Чернюк П.В.

Як зазначалося, кількість призових місць районних олімпіад збільшилась, але кількість переможців міського рівня зменшилась (11проти 9), що свідчить про зниження якості підготовки учнів та їх конкурентоздатності на міських олімпіадах.

Без сумніву, головним резервом для підготовки учнів до олімпіад є вивчення профільних предметів. Аналізуючи результативність учнів, які навчаються в профільних класах, можна робити висновок як щодо доцільності вибору профілю навчальним закладом, так і рівня його функціонування.

Висока якість викладання профільних предметів повністю підтверджується результатами районних, міських олімпіад учнями КЗОШ № 103 з профільних предметів: інформаційних технологій, англійської мови.

Як бачимо, у повній мірі працює система профільного навчання в КЗШ № 103.

Найвищі результати на міському рівні серед загальноосвітніх шкіл традиційно мають учні КЗШ № 103 ( 9 призових місць), покращили показники учні КЗШ № 26 (4 призових місця), 2 призери-учні КЗШ № 7, по одному призовому місцю вибороли представники КЗШ № 15, 75.

За наслідками участі команд школярів Дзержинського району в міських олімпіадах у першу (призову) трійку потрапили предмети:

-         математика, французька мова, курс «Людина і світ» - І місце;

-         інформатика (програмування) – ІІ місце;

-         астрономія, історія, російська мова та література – ІІІ місце.

Найнижчі показники:

-         з української мови та літератури й хімії – VІ місце;

-         з правознавства – VІІ місце.

На обласні олімпіади були делеговані учні КЗШ № 4, КЗШ № 7, НТМЛ № 16, КЗШ № 26, КГ № 95, КЗОШ № 103.

В обласних  з базових предметів взяли участь 5 учнів, з яких посіли призові місця 2 учні. Учні показали високу якість знань з таких предметів:

-         російська мова та література - ІІ місце, вчитель Загребельна І.Г.;

-         фізична культура – ІІІ місце, вчитель Герасимчик А.А.

 

На виконання Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю, міської програми «Обдаровані діти-надія Кривбасу», відповідно до положень про Малу академію наук України, міський фестиваль «Інтелектуали Криворіжжя», згідно наказом управління освіти і науки виконкому Криворізької ради від 27.09.2013 № 602 «Про організацію науквово-дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.», відділу освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради від 09.10.2013 № 463 «Про організацію науково - дослідницької діяльності учнівської молоді в 2013-2014 н.р.» у КЗОШ № 103 були створені належні умови для розвитку і підтримки інтелектуально обдарованих дітей, забезпечено зростання рівня пошукової роботи, експериментальної, науково-дослідницької. Була належним чином організована організаційно-методична та координаційно - методична робота з заступником директора з НВР, керівниками методичних секцій, які курирують питання роботи з обдарованою молоддю по організації та забезпеченні участі учнів в районних інтелектуальних конкурсах, у конкурсах у рамках міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя», всеукраїнських та міжнародних заочних конкурсах, в участі всеукраїнських конкурсах-захистах науково - дослідницьких робіт,  які проводить МАН.

Протягом 2013-2014 н.р. були проведені установчі наради за основними напрямками науково-дослідницької діяльності учнівської молоді КЗОШ № 103, консультаційні наради з питань планування, організації та участі в заходах в рамках міського фестивалю «Інтелектуали Криворіжжя».

Залучення учнів КЗОШ № 103 до науково-дослідницької роботи відбувалось на основі діяльності шкільного наукового товариства.  Керівником ШНТ були проведені консультації з питань роботи з документацією, оформлення науково - дослідницьких робіт учнів. Постійно велася робота з обдарованими  дітьми з питань озброєння їх методами пошуку наукової інформації. Класними керівниками, учителями - предметниками урізноманітнювались форми та методи роботи з інтелектуально обдарованими учнями.

Начальний заклад  № 103, де функціонує ШНТ, підготував виставкові матеріали, в яких висвітлили наробки вчителів-наставників обдарованої молоді, та презентували їх на обласному науково-практичному семінарі «Сучасний підхід до організації учнівської науково-дослідницької діяльності в системі партнерської співпраці загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів із Дніпропетровським регіональним відділенням МАН України», що був проведений на базі Криворізького Жовтневого ліцею.

Аналіз участі учнів КЗОШ № 103 у районних інтелектуальних конкурсах в 2013-2014 н.р.  показує, що учні школи виявили високу активність та дали хороші результати: у 9-ти конкурсах взяли участь, кількість переможців-21 (додаток  1). Системно ведеться реалізація планів по залученню учнів до участі в міських конкурсах у КЗОШ № 103 (прогноз -17, фактична участь -11), (додаток 2,3).

Перемоги учнів забезпечені плідною творчою діяльністю вчителів-наставників. Найефективнішою була робота творчих керівників (додаток 4) - вчителів КЗОШ № 103, з них підготували 7 переможців міських конкурсів МАН.

У заочних всеукраїнських і міжнародних конкурсах у 2013-2014 н.р. були найактивнішими учні КГ № 95, КЗСШ № 4, КЗОШ № 103 (у 7-ми конкурсах), що свідчить про кропітку роботу з боку адміністрації навчального закладу щодо розвитку творчої активності учнів (додаток 5).

Разом з тим необхідно приділити більше уваги роз’яснювальній роботі та залученню учнів школи до участі в таких конкурсах, як «Геліантус», «Бобер», «Патріот», «Колосок весняний», «Пазл», « Еврика», «Кришталева сова».

Також учні КЗОШ № 103 мали можливість спробувати свої сили в багатьох інших інтелектуальних заходах (додаток 6), розвинути свої здібності та спробувати свої сили на районних, міських, обласних, всеукраїнських рівнях.

У цілому роботу щодо залучення учнівської молоді школи до науково-дослідницької діяльності в 2013-2014 н.р. проведено на належному організаційному та науково-методичному рівнях.

 

Узагальнені матеріали "Підсумки роботи з обдарованою молоддю у 2011/2012 н. р."

Шкільне наукове товариство Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 Криворізької міської ради Дніпропетровської області засновано у 2000 році.

В зв’язку з тим, що з 2011/2012 навчального року заклад працює як експериментальна пілотна школа обласного підпорядкування, організовано єдиний інформаційний простір області, побудовано інформаційний простір закладу, у 2011 році оновлено Положення про шкільне наукове товариство та Статут. З’явилися нові форми роботи з обдарованими учнями, які базуються на інформаційно – комунікаційних технологіях організовано дистанційне навчання.

З 2011 року змінена структура шкільного наукового товариства. За побажанням батьків обдарованих учнів початкової школи та школи ІІ ступеню, з появою нових інтелектуальних конкурсів (у тому числі он-лайн олімпіад, Інтернет – конкурсів та олімпіад), у структуру шкільного наукового товариства введені нові підрозділи за наступними віковими категоріями:

І модуль – діагностичний (для учнів початкової школи).

ІІ модуль – пропедевтичний (для учнів 5-7 класів).

У зв’язку з розширенням інтересів учнів, з появою стрімкого потоку інформації, у зв’язку з глобалізацією сучасного інформаційного суспільства, у ІІІ модулі змінилися назви секцій, які спрямовані на більш розширені напрямки людської діяльності і які дозволяють проводити дослідницько – пошукову роботу у будь – якій площині функціонування сучасного суспільства:

-         Науково – технічна секція.

-         Природничо – наукова секція.

-         Гуманітарна секція.

-         Інформаційні технології.

У початковій школі за І модулем працює 30 учнів 2-4 класів У середній ланці – 12 учнів, у старшій школі – дійсних членів МАН 14, слухачів – 10.

Загальна діяльність шкільного наукового товариства складається за наступним ланцюжком:

 1. На діагностичному етапі, тобто у І модулі, головною метою діяльності вчителя та учня є визначення здібностей та інтересів, самопізнання, складання характеристики творчої особистості.
 2. На пропедевтичному етапі (ІІ модуль) відпрацьовуються педагогічні засади розвитку творчості учнів: педагогіка співробітництва, педагогіка оптимізму та успіху, проблемне навчання, рефлексивна позиція вчителів і учнів у навчальному процесі, діалог як форма творчої діяльності, евристичні методи навчання, самостійна робота учнів. Створені програми «Біологія та хімія у житті», «Фізика на кухні», «Економіка у гаманці», за якими працюють учні 5-7 класів.
 3. На ІІІ етапі учні навчаються за авторською програмою керівника шкільного наукового товариства Новікової Л. П., проводять дослідження за нахилами і інтересами, навчаються написанню наукових робіт, отримують навички публічного спілкування з різними аудиторіями.

Оставьте свой отзыв