логотип КР

Робота з обдарованою молоддю

obdarovani03

Узагальнені матеріали "Підсумки роботи з обдарованою молоддю у 2011/2012 н. р."

Шкільне наукове товариство Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 Криворізької міської ради Дніпропетровської області засновано у 2000 році.

В зв’язку з тим, що з 2011/2012 навчального року заклад працює як експериментальна пілотна школа обласного підпорядкування, організовано єдиний інформаційний простір області, побудовано інформаційний простір закладу, у 2011 році оновлено Положення про шкільне наукове товариство та Статут. З’явилися нові форми роботи з обдарованими учнями, які базуються на інформаційно – комунікаційних технологіях організовано дистанційне навчання.

З 2011 року змінена структура шкільного наукового товариства. За побажанням батьків обдарованих учнів початкової школи та школи ІІ ступеню, з появою нових інтелектуальних конкурсів (у тому числі он-лайн олімпіад, Інтернет – конкурсів та олімпіад), у структуру шкільного наукового товариства введені нові підрозділи за наступними віковими категоріями:

І модуль – діагностичний (для учнів початкової школи).

ІІ модуль – пропедевтичний (для учнів 5-7 класів).

У зв’язку з розширенням інтересів учнів, з появою стрімкого потоку інформації, у зв’язку з глобалізацією сучасного інформаційного суспільства, у ІІІ модулі змінилися назви секцій, які спрямовані на більш розширені напрямки людської діяльності і які дозволяють проводити дослідницько – пошукову роботу у будь – якій площині функціонування сучасного суспільства:

-         Науково – технічна секція.

-         Природничо – наукова секція.

-         Гуманітарна секція.

-         Інформаційні технології.

У початковій школі за І модулем працює 30 учнів 2-4 класів У середній ланці – 12 учнів, у старшій школі – дійсних членів МАН 14, слухачів – 10.

Загальна діяльність шкільного наукового товариства складається за наступним ланцюжком:

  1. На діагностичному етапі, тобто у І модулі, головною метою діяльності вчителя та учня є визначення здібностей та інтересів, самопізнання, складання характеристики творчої особистості.
  2. На пропедевтичному етапі (ІІ модуль) відпрацьовуються педагогічні засади розвитку творчості учнів: педагогіка співробітництва, педагогіка оптимізму та успіху, проблемне навчання, рефлексивна позиція вчителів і учнів у навчальному процесі, діалог як форма творчої діяльності, евристичні методи навчання, самостійна робота учнів. Створені програми «Біологія та хімія у житті», «Фізика на кухні», «Економіка у гаманці», за якими працюють учні 5-7 класів.
  3. На ІІІ етапі учні навчаються за авторською програмою керівника шкільного наукового товариства Новікової Л. П., проводять дослідження за нахилами і інтересами, навчаються написанню наукових робіт, отримують навички публічного спілкування з різними аудиторіями.

 

 

 

Оставьте свой отзыв