Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

         Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Міністерство освіти і науки України рекомендує організувати та провести в закладах освіти тематичні уроки, лекції, вебінари, круглі столи та інші інформаційно-просвітницькі і профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей, використовуючи інформаційно-довідкові матеріали, розміщені на офіційних вебсайтах:

Інформацію про заплановані заходи рекомендовано розмістити на сайтах закладів освіти та сайтах їх засновників, а також поінформувати учасників освітнього процесу.

Запобігання та протидія жорстокому поводженню, насильству, домашньому насильству щодо дітей, булінгу, а також формування безпечного освітнього середовища є одними із пріоритетів роботи практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти. Тому психологічна служба у ситемі освіти міста Києва завжди активно долучається до проведення акціії «16 днів проти насильства». 25 листопада 2021 року у Києві Акцію розпочне онлайн-форум “Ні – насильству і булінгу”за участю Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради, Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації, НМЦ практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти міста.

Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству:

Лист МОН України від 18.05.2018 № 1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству”

Наказ МОН України від 02.10.2018 №1047 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”

Нагадуємо про діяльність “гарячих ліній” за номерами:

  • 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
  • 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
  • 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
  • 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна дитяча «гаряча лінія».

 

 

Шановні батьки! Поряд з вами знаходяться діти.
Важливо поговорити з ними, про те, що відбувається.
Коли говорите – зберігайте спокій. Нехай з дитиною говорить та людина, яка найбільш спокійна.
Варто сказати, що ви відповідально ставитеся до ситуації і зробите все, щоби захистити себе і їх. Армія на варті! Ми готові до відсічі!
Якщо дитина дуже тривожиться, підкріплюємо свої слова про захист і безпеку обіймами. Це для дітей до підліткового віку, підлітки можуть сприймати обійми, як слабкість. Дорослий має демонструвати надійність і спокій.

Важливо обговорювати так звану “цивільну оборону” як в закладах освіти, так і вдома.
Правила для “цивільної оборони”:
1. Слухаємо “старшого” – вчителя, батька, маму.
2. Не сперечаємося, слідуємо за тим, хто відповідальний за безпеку в даний час.
3. Домовляємося з рідними про зв’язок на випадок втрати мобільного зв’язку. Де зустрічаємося, де можемо переховуватися.

Зараз будуть доречні:
1. Обійми
2. Гумор
3. Рутинні справи (сумісні)
4. Квадратне дихання (вдихаємо-затримка дихання-видихаємо-затримка дихання)
5. Комп’ютерні ігри (зараз можна!)
6. Пити теплі (не холодні, не гарячі!) напої.
7. Розповідати казки, історії, читати дітям вголос
8. Дітям ставимо мультики, серіали.
9. Готуємо їжу, годуємо смачненьким.

Зберігаємо спокій!

Слава Україні!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Сайт “UA-казки”
​Поради психолога, як вберегти психічне здоров’я наших дітей

Це наразі актуальна інформація. Якщо ви вважатимете за потрібне, будемо вдячні за публікацію на ваших ресурсах.

Поради від психолога пологового будинку «Лелека» Мирошніченко Наталії

1. Коли збираєте дитину в сховище, поясніть, що кожен герой казок проходить випробовування на сміливість та можливість витримати щось неприемне. Пригадате казки, які читалі дитині та визначіть, які там були випробовування. Це допоможе дитині зрозуміти не унікальність ситуації, допоможе запустити механізми адаптації.

2. Звісно, у сховищах холодно або жарко, тісно, темно і лячно. Але в нас є уява! Пограйте з дитиною в гру «А зараз вигадаємо щось кольрове, щось дивне, щось з вухами, та інше».
Так ми зможемо зменьшити вплив депривації від замкнутого простору.

3. Коли лунают вибухи та постріли, але Ви захищені, можно з дитиною уявляти великі крила Янголів, що боронять наших солдат, та допомогають їм нас захищати.

4. Малюнки захисникам. Коли у дитини виникають питання, що ми можемо зробити в допомогу, – малюйте з малечею малюнки підтримки та сміло викладайте їх у соціальні мережі. Так дитина побачить і відчує, що вона теж робить щось важливе.

5. Фізичні ігри, дихальні вправи, навчання за планом, вивчення іноземної мови теж допоможуть стабілізувати організму психічну систему після дезорганізацїі війсковим станом.

Наш Мир вкрали!
Наш спокій руйнують!
Наш добробут руйнують!

Тож, не дамо зруйнувати Душі наших дітей війною🙏🏻

   

Друзі, хочемо нагадати вам декілька простих вправ, які допоможуть зменшити відчуття тривоги👇

Слава Україні💙💛